Kręgi Camp #3: Oddech

Wdech i wydech. Podstawa życia. Zwróciliście kiedyś na niego uwagę? Czy wiecie z jakiej powierzchni – potencjału swoich płuc korzystamy? Czy wiecie co nam robi oddech?
 
🦋 Oddech to najtańsze, najprostsze, najłatwiej dostępne i najbardziej transformujące narzędzie świata. Może nas uspokoić i nauczyć układać się ze stresem, może też nas skutecznie pobudzić do działania i pomóc przeżyć w ekstremalnych warunkach – od kąpieli w lodzie, po wyprawę w Himalaje. Jednocześnie działa lepiej niż espresso i buteleczka waleriany. Pomaga koić ból i podkręcać przyjemność – jest genialnym narzędziem w seksie, który wzbogaca lepiej niż skomplikowane pozycje czy techniki. Zapytajcie o niego rodzące, ciekawe co odpowiedzą…
 
🦋 A tego oddech potrafi być bardzo dobrym przewodnikiem po życiu i po nas samych, wystarczy się z nim tylko zaprzyjaźnić… W starożytnych językach oddech i “duch” to często jedno słowo, dlatego też nie do przecenienia jest jego udział w medytacji, modlitwie, połączeniu z naszym “boskim” pierwiastkiem.
Na warsztacie po pierwsze wysłuchamy waszej historii z oddechem, oraz waszych potrzeb i ułożymy pod to zajęcia. Nauczymy was zaprzyjaźniać się z oddechem i go używać. Pokażemy techniki oddechowe. A do tego pobędziemy razem w przepięknym miejscu, damy przestrzeń naszym uczuciom w kręgu, odżywimy płuca i uelastycznimy ciało w jodze i swobodnym ruchu. Zadbamy o lepsze czucie. Pobudzimy i uspokoimy energię. Będzie przestrzeń na wszystkie emocje.
Jeśli macie jakiekolwiek pytania – piszcie do nas!
 
PROWADZĄCE
 
(Z nimi to dopiero jest historia, bo spotkały się naprawdę na krańcu świata, w Indiach! Ania pracowała jeszcze wtedy przykładnie w korpo, Aga mniej przykładnie w wielkiej gazecie i choć pokochały się od pierwszego wejrzenia, chyba żadna z nich nie przeczuwała co wyjdzie z tego spotkania…)
 
🧘‍♀️ Aga Kozak – współzałożycielka Festiwalu Kręgi, nasza kręgini. Ekspertka w zakresie wellbeing. Jest dziennikarką, coacherką, trenerką rozwoju osobistego, nauczycielką oddychania, mentorką. Studiowała lowenowską psychoterapię przez ciało, terapię oddechem, pracę z energią i tantrę. Przez lata pracowała jako dziennikarka Gazety Wyborczej, Wysokich Obcasów oraz innych magazynów lifestylowych, kulinarnych i podróżniczych. Była Dyrektorka Programowa współwymyślonego przez nią Instytutu Dobrego Życia. Stworzyła ogólnopolski projekt konferencji “Kobiety wiedzą co robią”. Jest stałą ekspertką min. Dzień Dobry TVN w zakresie wellbeing. Uczy  #osiędbania, redukcji stresu, medytacji, mindfulness, przyjemności. Przez wiele lat związana ze światem kultury i sztuk wizualnych. Prowadziła programy kulinarne dla TVP oraz cykle wywiadów dla Wideo Wyborcza.pl. Jest specjalistką od pogłębionych wywiadów: w swojej karierze rozmawiała min. z Brene Brown, Stingiem, Gisele Bundchen czy z Anthonym Bourdainem. Jednym słowem kobieta – orkiestra. Jeśli chodzi o oddech to między innymi skończyła szkołę coachingu oddechem u Grzegorza Pawłowskiego, ale ćwiczyła też jogę kundalini, sprawdzała jak się oddycha w lodzie u Wima Hofa a i przymierza się do napisania książki o oddychaniu.
 
🧘‍♀️ Anna Matuszkiewicz – certyfikowana instruktorka jogi kundalini*, nauczycielka świadomego oddechu i medytacji. Przez ponad 20 lat pracowała w międzynarodowym biznesie. Zarządzała sprzedażą w międzynarodowym Banku, wprowadzała na rynek Europejski jedną z największych firm MLM, prowadziła swoje spółki handlowe. Równolegle z biznesową pasją rozwijała przez wiele lat swoje powołanie – jest nauczycielką Jogi Kundalini (KRI Certified), świadomego oddechu i medytacji. W tej chwili skupia się głównie na edukacji, coachingu, wspieraniu procesów rozwojowych swoich studentów. Pomaga ludziom podnieść jakość życia poprzez pracę z ciałem, poszerzenie świadomości, rozbrojenie schematów, masek, programów które nie pozwalają im żyć pełnią – w radości, spełnieniu i przepływie. Łącząc wiele metod rozwoju osobistego stworzyła Metodykę “Program Delete”. Uczy jak prostymi metodami opanować szalejące emocje, gospodarować swoją energią, w szybki sposób sięgając po nią kiedy jest potrzebna lub odprężyć ciało i umysł kiedy jest na to czas. Pomaga odnaleźć w sobie samym pokłady spokoju, kreatywności, mocy, chęci i gotowości do komunikacji, porozumienia w zespołach.
 
* 🌙 Joga Kundalini łączy w sobie wszystkie elementy praktyki jogi takie jak asany, oddech, medytację, mantry i mudry. Jest jedną z najbardziej holistycznych praktyk łącząc w sobie dynamizm sekwencji asan z głęboką medytacją w różnych formach. Energia kundalini jest po prostu Twoją energią życiową. Symbolicznie pokazywana od najstarszych czasów jako wąż lub dwa węże zwinięte w pierwszej czakrze. Poziom na jaki wznosi się Twoja Energia Życiowa wyznacza poziom Twojego zadowolenia z życia, poczucia satysfakcji, tego, że Twoje życie ma sens i smakuje jak najpyszniejsze danie świata. Znasz takie chwile kiedy chce Ci się tańczyć i śpiewać ze szczęścia? Na jodze Kundalini pracujemy właśnie nad tym – żeby nam się chciało, żeby nas cieszyło, żeby wibrowało w nas życie w najpiękniejszym swoim przejawieniu…
 
🧚‍♀️ Wieczorne usypianie i kojenie dźwiękami oraz warsztaty z kwiatowych obrazów poprowadzi dla Was z kolei Jagoda Valkov kręgini. Niektóre z Was znają ją jako polską Nigellę – gotuje wspaniale w sexy wydaniu, ale jest też pomysłodawczynią i organizatorką Targów Designu WZORY. Projektantką wnętrz, scenografką oraz fotografką. Aktywistką miejską. Koordynatorką dużych imprez artystycznych i wystawienniczych. Wielokrotną uczestniczką festiwali Land-Artowych. Wraz z Grzegorzem Łapanowskim organizuje Warszawski Festiwal Kulinarny. Ale to co dla nas najważniejsze to to, ze Jagoda przebywa dużo w krainie dźwięku – ze względu na swoją miłość – męża Atanasa Valkov, kompozytora i swój własny talent. Śpiewa białym głosem i masuje dźwiękiem. Nas też pomasuje!
 
MIEJSCE
Wipsowo to niesamowite miejsce na Warmii – in the middle of nowhere – w którym tryb RELAX włącza się automatycznie. Sercem Learn & Rest jest stary dom niezwykle ciekawych gospodarzy ale obok jest przepięknie i luksusowo wyremontowana przez konserwatorów zabytków i artystów … obora, w której się mieszka, je i uczy oraz patrzy na przepiękny widok. Z kolei stodoła z wielkim oknem na przyrodę to miejsce naszych relaksacji – na co dzień rezyduje w niej mistrz AIKIDO. Częścią Learn & Rest są też lawendowe – relaksacyjne – pola obok domu Z resztą zobaczcie to miejsce na zdjęciach – zakochacie się! A do tego jak oni karmią! Wszystkie posiłki – dla nas oczywiście wege – oparte są o lokalne wyroby i żywność wytwarzaną w gospodarstwie oraz u okolicznych gospodarzy. Chleb pieką sąsiedzi jajka pochodzą kur z Learn& Rest zwanych sezamkowymi ze względu na siemię lniane i ziarna sezamu dodawane do karmy. To co szalenie ważne to to, że znajduje się tu SPA w kurniku (tak tak, W KURNIKU) gdzie będzie można wykupić sobie dodatkowy relax (hammam!) i masaże, którym towarzyszy wszechobecna tam, zerwana z wipsowego pola lawenda. No i jest ruska bania a kto chce może – o ile będzie pogoda lub morsujecie – po prostu pojechać nad jezioro!
 
OPCJA DLA PRZYJACIÓŁEK
 
Możemy – jeśli jedziecie do nas bandą i chcecie być razem! – wynająć Wam specjalny domek na 4 osoby!
 
PROGRAM
 
Piątek:
18:00 – robienie obrazów kwiatowych z Jagodą
19:00 – kolacja
20:30 – krąg i relaksacja na dobranoc z Agą i Anną
 
Sobota:
7:30 – poranna medytacja i joga kundalini z Anną
9:00 – śniadanie
10:00 – wykład o oddechu i ćwiczenia z Agą
13:00 – lekki lunch
14:00 – joga z Anią i ćwiczenia z Agą
17:00 – obiadokolacja + czas wolny
20:00 – krąg + medytacja z Agą + usypianie dźwiękiem z Jagodą
 
Niedziela:
7:30 – poranna medytacja i joga kundalini z Anną
9:00 – śniadanie
9:45 – zajęcia z Agą
13:00 – lunch
14:00 – krąg z Agą + medytacja na zakończenie z Anną i Agą
 
✨ CENA za pobyt jest uzależniona od wyboru pokoju (wszystkie są przepiękne!) :
Nocleg w pokoju 2- osobowym (cena za 1 osobę) 1600 zł
Nocleg w pokoju 3- osobowym (cena za 1 osobę) 1450 zł
Nocleg w pokoju 4- osobowym (cena za 1 osobę) 1300 zł
 
CENA ZAWIERA*
➡️ warsztat z Agą Kozak, Anną Matuszkiewicz i Jagodą Valkov
➡️ pobyt w pokojach 2-3-4 osobowych
➡️ wyżywienie (śniadanie i kolację)
* dla byłych uczestniczek campu zniżka 15%
** jeśli namówisz swoją koleżankę, ona również ma zniżkę 15%
***mamy możliwość zakwaterowania Was w cudnym domku, jak jedziecie w parę przyjaciółek – dajcie nam wtedy znać!
 
✨ CENA NIE ZAWIERA
– dojazdu – każdy dojeżdża samodzielnie ale piszcie w wydarzeniu kto będzie jechał autem to może zbierze się większa ekipa
– wszelkich akcesoriów do warsztatów, aktywności lub relaxu jak maty do jogi, kocyki, termosy, butelki na wodę czy zeszyty.
 
ZGŁOSZENIA
Zainteresowanych warsztatem prosimy o wypełnienie formularza z linka:
https://forms.gle/LQEskBVwt4QUNbFJ6
 
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Anną Indulską 503 083 450 oraz email annaindulska@festiwalkregi.pl
 
✨ Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 600 zł w terminie do 15.10.2020. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ WPŁAT. Zaliczka nie podlega zwrotowi. Pozostała należność płatna do dnia 20.10.2020 r.
Zapraszamy was gorąco i nie możemy się już doczekać, aż się znowu zobaczymy na żywo! ❤️